The Wolf and the Lion Bir Hikaye mi? Filmdeki Kurt ve Aslan Gerçek mi Sahte mi?

21.11.2022
121
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
The Wolf and the Lion Bir Hikaye mi? Filmdeki Kurt ve Aslan Gerçek mi Sahte mi?

Sgkhaberleri.com Gilles de Maistre’nin yönettiği ‘The Wolf and the Lion’ dokunaklı bir aile filmi. Film, büyükbabasının cenazesine katılmak için Kanada’daki uzak bir adadaki çocukluk evine giden genç bir piyanist olan Alma’nın etrafında dönüyor. Ancak, evlat edinmeye ve ilgilenmeye karar verdiği bir aslan yavrusu ve bir kurt yavrusuna rastlar. Vahşi hayvanlar orman yetkilileri tarafından bulunup elinden alındığından mutlulukları kısa sürer. Hikayenin özü, kurt ve aslanın Alma’ya dönüş yolunu nasıl bulduklarıdır.

Alma’nın kurt Mozart ve aslan Dreamer ile olan bağı gibi hayvanlarla bu kadar yakın bir bağı paylaşma ayrıcalığına yalnızca birkaç kişi sahiptir. Üstelik kurtlarla aslanların arkadaş olması pek sık duyduğumuz bir şey değil. Peki bu, filmin gerçek olaylara dayandığı anlamına gelebilir mi? İşte bu konuda bilmek istediğiniz her şey!

The Wolf and the Lion Gerçek Bir Hikayeye Dayalı mı?

Hayır, ‘The Wolf and the Lion’ gerçek bir hikayeye dayanmıyor. Filmin senaryosu Gilles de Maistre ve eşi Prune de Maistre tarafından ortaklaşa yazılmıştır. Fikir ilk olarak 2018’de yönetmen ve yazar Gilles de Maistre’nin Kevin Richardson namı diğer The Lion Whisperer ile birlikte ‘Mia ve Beyaz Aslan’ üzerinde çalışırken ortaya çıktı. O sırada hayvan eğitmeni Andrew Simpson, filmin setini ziyaret etti ve üçü, hem aslan hem de kurdun yer aldığı bir projede daha önce nasıl çalışmadıkları hakkında konuşmaya başladılar. Böylece birlikte bir film üzerinde çalışmaya karar verdiler, ancak Richardson başka taahhütler nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı.

Ayrıca, birkaç röportajda Gilles, kendisinin ve karısının mesaj veren filmlerde çalışmaktan hoşlandıklarını itiraf etti. Çift, genellikle hedef kitleleri olan altı çocuğu birlikte paylaşıyor. Bunun gibi bir film aracılığıyla doğanın önemini vurgulamak ve vahşi hayvanların doğal ortamlarında özgürce yaşamasına izin vermek istediler. Ama en önemlisi, dokunaklı hikaye, normalde ölümcül düşman olarak kabul edilen iki vahşi hayvanın bir arada kardeş gibi yaşayabildiğinin altını çiziyor. Bu nedenle, bir aile, ruhlar arasındaki bir bağla kurulur ve mutlaka kişinin genetik yapısının yönlendirdiği bir görev değildir.

Filmdeki Kurt ve Aslan Gerçek mi Sahte mi?

Filmin en ilginç yanı ise gerçek bir aslan ve kurdun yer alması. Böylesine güçlü bir duygusal kancaya sahip bir film için Gilles, hayvanların gerçek bir ilişkiyi paylaşmasının önemli olduğunu hissetti. Mozart ve Dreamer’ın birbirleriyle etkileşime girdiği sahnelerde CGI kullanmak istemedi. Doğal olarak, hayvan aktörler aslan Walter ve kurt Paddington belirli bir şekilde davranmak üzere eğitilmediğinden, bu kendi zorluklarıyla geldi. Bunun yerine, ekip ne yaparlarsa yapsınlar üzerinde çalıştı. Bazen bu, oldukça esnek tutulan hikayede değişiklikler yapılması gerektiği anlamına geliyordu.

Film gerçek hayvanlar kullanılarak çekildiğinden, onların yanında kendilerini rahat hisseden oyunculara yer vermek önemliydi. Molly Kunz, ilk başta tereddüt etse de Alma’yı canlandırmak için mükemmel bir seçim oldu. Oyuncu, Walter ve Paddington ile henüz beş haftalıkken tanıştırıldı. Onlarla oynadı, onları besledi ve onlarla zaman geçirdi. Bu, filmde çalıştığı bir buçuk yıl boyunca kişiliklerinin geliştiğini gördüğü için onları anlamasına yardımcı oldu.

Walter ve Paddington ile bir ilişki sürdürmek için Kunz, film çekmediği zamanlarda bile hafta sonları onlarla buluşurdu. Şubat 2022’de yaptığı bir röportajda, hayvan ortak yıldızlarıyla çalışmanın çok daha özel olduğunu çünkü büyüyen evcil hayvanı olmadığını açıkladı. Böylece, varlığından haberdar olmadığı yepyeni bir parçasını keşfetti. Hayvanlara ne kadar güvenebileceğini ve sevebileceğini öğrenmek onun için gerçekten dokunaklı bir deneyimdi. Kunz, onları bir aile olarak görmeye başladığını ve sık sık onları özlediğini itiraf etti.

Kunz filmi imzalamadan önce Andrew Simpson’ın Alberta’daki hayvan koruma alanını ziyaret etti. İskoç hayvan terbiyecisi ona kendine karşı dürüst olmasını ve filmi sadece sürece ve hayvanlara güvenebilirse yapmasını tavsiye etti. Bu yüzden Instinct: Animals For Film’de kurtlarla vakit geçirdi. Kaynaklara göre, rahat olduğundan emin olmak için 40 kurttan oluşan bir paketle birlikte yürüdü.

Şimdi, film çekiminden sonra Walter ve Paddington’a ne olduğunu merak ediyor olmalısınız. İki hayvan henüz bir aylık olduklarından beri birlikte oldukları için birbirleriyle büyüdüler ve çok özel bir bağı paylaşıyorlar. Bu nedenle ekip, Simpson’ın hayvan barınağında sonsuza kadar evlerinde yaşayan ikisini ayırmanın acımasız olacağını düşündü. Yani filmin hikayesi kurgusal olsa da Alma, Mozart ve Dreamer’ın paylaştığı bağ kesinlikle gerçek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.