Toprağın Vârisleri 2. Sezon: Yenilendi mi İptal mi Edildi?

16.04.2022
53
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Toprağın Vârisleri 2. Sezon: Yenilendi mi İptal mi Edildi?

Aslen ‘Los herederos de la tierra’ başlıklı ‘ Toprağın Vârisleri’, gemi yapımcısı olma hayalleri kuran genç bir şarap üreticisi olan Hugo Llor’u takip ediyor. Barselona’nın en saygın adamlarından biri olan Arnau Estanyol ona nezaket gösterirken, Hugo Estanyol ailesine verdiği sözü tutmalıdır. Ildefonso Falcones’in aynı adlı romanından uyarlanan tarihi dizi, ‘Deniz Katedrali’nin devamı niteliğinde.

Tarihi dizi 1300’lerin sonlarında geçiyor ve Netflix prodüksiyonu 14. yüzyılın sürükleyici havasını yaratmak için harika bir iş çıkarıyor. Gösteriye İspanyol film ve TV endüstrisinden tanınmış yüzler eklendiğinde, dünya çapındaki izleyiciler arasında oldukça ilgi uyandırdı. Bu nedenle, dizinin ilk olarak Nisan 2022’de yayınlanmasından kısa bir süre sonra hayranların yeni bir tur daha beklemeleri pek şaşırtıcı değil. Peki, 2. sezon olacak mı? İşte öğrendiklerimiz!

Toprağın Vârisleri 2. Sezon Çıkış Tarihi

Toprağın Vârisleri ‘Heirs to the Land’ 1. sezon 15 Nisan 2022’de Netflix’te yayınlandı ve sekiz bölümün tamamı aynı anda yayınlandı. Bölümlerin her biri yaklaşık 48-57 dakikalık bir çalışma süresine sahiptir.

İkinci baskıyla ilgili olarak, işte anlaşma. Şu an itibariyle, dizinin ilk yayınının ötesinde devam edeceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. ‘Deniz Katedrali’ izleyicilerden olumlu ilgi gördüğü için, devam filminin de oldukça fazla beğeni alması muhtemeldir. Sonuçta, her iki gösteriden de aynı yaratıcı ekip sorumlu. Ayrıca, ‘Toprağın Mirasçıları’ kitabı, Falcones’un çok satan ve popüler bir edebi eseridir.

Bununla birlikte, ilk sezonun kesin bir notla sona erdiğini belirtmekte fayda var, bu da bu özel hikayenin devam etmesini pek olası kılmıyor. Aslında ‘Deniz Katedrali’ 2018’de yayınlandı ve anlatım ikinci bir taksit yerine ‘Toprağın Mirasçıları’ şeklinde devam etti. Dolayısıyla 2022 serisi için de aynı durum söz konusu olabilir. Bunu söylerken, dizinin 2. turla geri dönme olasılığını tamamen ortadan kaldıramayız. Yani, tarihi drama gerçekten başka bir tur için yeşil ışık yaktıysa, ‘Heirs to the Land’ 2. sezonunun yayınlanmasını bekliyoruz. 2024’te bir zaman.

Toprağın Vârisleri 2. Sezon Oyuncular: Kimler Olabilir?

İlk sezonda Yon González Hugo Llor’u ve David Solans’ı genç Hugo’yu canlandırıyor. Kadroda ayrıca Elena Rivera (Caterina Llor), Aria Bedmar (Merce), Mercedes León (Ace Barcha) ve Natalia Sánchez (Marta Destorrent) yer alıyor.

Ekrandaki karakteri Bernat Estanyol’un kaderi göz önüne alındığında, Rodolfo Sancho’nun potansiyel 2. sezon için geri dönüp dönmeyeceğini göreceğiz. Ayrıca Aitor Luna ve Michelle Jenner, flashback dizilerinde Arnau Estanyol ve Mar olarak görünmeye devam edebilir. Dizinin ilk sezonun ötesinde devam etmesi durumunda oyuncu kadrosuna birkaç yeni ekleme olabilir.

Toprağın Vârisleri 2. Sezon Konusu: Ne Hakkında Olabilir?

İlk sezon, Hugo ve sevdiklerinin zorbalığa maruz kaldıktan sonra biraz huzur bulmasıyla buruk bir notla sona erer. Bernat sonunda Marta hakkındaki gerçeği öğrenir ve Mercé’den olan oğlu genç Arnau’yu kurtarmak için elinden geleni yapar. Ama kaderin dediği gibi, Destorrent’lere saldırmaya çalıştığında öldürülür. Ancak vasiyetinde, sorumlu hissettiği herkes için küçük bir şeyler bırakır. Hugo bu şekilde kendi bağını satın alabilir. İlk bölüm, Hugo’nun büyükbabasının adını taşıyan genç çocukla Arnau’nun anılarını paylaşmasıyla sona eriyor.

2. sezon varsa, gösterinin anlatımı odağını Hugo’nun hayatındaki başka bir dizi karaktere kaydırabilir. Bu nedenle, potansiyel ikinci taksit, yetişkin bir Arnau’nun etrafında dönebilir. Ancak tüm söylenenler ve yapılanlar, Orta Çağ Barselona’sında hayat hiç de kolay değil, bu yüzden gösterinin geri dönmesi durumunda daha fazla drama ve maceraya hazır olun.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.