LLD Diamonds Gerçek Bir Şirket mi? Simon Leviev Gerçek Bir CEO mu? Tinder Avcısı

20.02.2022
49
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
LLD Diamonds Gerçek Bir Şirket mi? Simon Leviev Gerçek Bir CEO mu? Tinder Avcısı

Sgkhaberleri.com Netflix’in ‘Tinder Avcısı’, kurbanlarını dolandırmak için itibari flört uygulamasını kullanan Simon Leviev olarak bilinen Shimon Hayut’un inanılmaz şaşırtıcı hikayesini inceleyen bir belgesel film. Bu aldatmacaları gerçekleştirmek için İsrail-Rus elmas kralı Lev Leviev’in oğlu gibi davrandı, özellikle de soyadlarının basit bir çevrimiçi araması, hareket halindeyken ona çok fazla güvenilirlik kazandırdı. Ama şimdi, Simon’ın “babası” sayesinde CEO olduğunu iddia ettiği aile şirketi LLD Diamonds hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için tüm ayrıntıları topladık. LLD Diamonds Gerçek Bir Şirket mi? Simon Leviev Gerçek Bir CEO mu?

LLD Diamonds Gerçek Bir Şirket mi? Simon Leviev Gerçek Bir CEO mu?

1996 yılında Lev Avnerovich Leviev tarafından kurulan LLD Diamonds, gerçek bir şirkettir ve mücevher endüstrisinde dünyanın en büyük üreticilerinden ve kesim organizasyonlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Ne de olsa, mümkün olan en iyi mücevher kalitesini sağlamak için dış tedarikçilerden tamamen bağımsız olmakla övünürler ve hem kaba hem de cilalı elmaslarla güvenilir bir şekilde çalışmalarını sağlarlar. Lev’in kendisinin de gençliğinden beri buz dünyasının içinde olması – çıraklıktan madencilik yatırımcısı olma yolunda ilerlemiş olması – firmanın başarısında da rol oynuyor.

LLD Diamonds Gercek Bir Sirket mi Simon Leviev Gercek Bir

Tanınmış bir pırlanta, işadamı, yatırımcı ve hayırsever olarak Lev Leviev, geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca elmas ticaretine yaptığı hizmet nedeniyle “Elmasların Kralı” unvanını kazandı. Aynı zamanda Özbekistan doğumlu milyarder artık hayatında öyle bir yerde ki, sadece dünya çapında birden fazla elmas mücevher butiğine sahip olmakla kalmıyor, hatta merkezi İsrail’de bulunan bir gayrimenkul ve inşaat şirketinin kontrol hissedarı bile. Elmas boru hattının tüm bölümlerini ve LLD’nin ana kurumunu kontrol eden tek kuruluş olan Leviev Şirketler Grubu’nun arkasındaki adam ve haklı olarak da öyle.

Simon Leviev’e, diğer adıyla Shimon Hayut’a gelince, bırakın LLD Diamonds’ın veya Leviev ailesinin başka herhangi bir şirketinin CEO’su şöyle dursun, Lev’in dokuz çocuğundan biri bile değil. Aslında, New York merkezli Greg Sofiev, on yılı aşkın bir süredir bu saygın pozisyonu elinde tutuyor ve sık sık Londra, Rusya ve Hong Kong’a seyahat ederken kendisine bir isim yapmasına izin veriyor. Başka bir deyişle, Simon ve Leviev’ler arasında kesinlikle sıfır bağlantı veya ilişki vardır, bu da Leviev’in aile hakkında ileri sürdüğü her iddianın esasen asılsız olduğu anlamına gelir. Lev’in oğlu ve olağanüstü imparatorluğunun varisi gibi davrandı, hepsi bu.

1643899551 642 LLD Diamonds Gercek Bir Sirket mi Simon Leviev Gercek Bir

Ancak, oğullarından biri olan Zevulun ve Lev’in kardeşi Moshe’nin Kasım 2018’de LLD Diamonds aracılığıyla Rusya’dan İsrail’e yasadışı elmas kaçakçılığı yaptığı şüphesiyle tutuklandıklarını belirtelim. Orta Doğu’ya sekiz yılda mücevher kazandırdı, bu da onu sektördeki en büyük skandallardan biri haline getirdi. Bununla birlikte, şirket o zamandan beri konuyla ilgili herhangi bir katılımı reddetti ve bunu bir açıklamada söyledi – “Bay. Leviev ve kontrolündeki şirketler, yasalara bağlı kalarak uygun normlara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Konunun bir an önce açıklığa kavuşturulmasını ve şüphelerin asılsız olduğunun kanıtlanmasını umuyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.