Stranger Things 4. sezon: Vecna ​​kimdir?

04.05.2022
78
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Stranger Things 4. sezon: Vecna ​​kimdir?

O gün sonunda geldi! Stranger Things 4. sezon fragmanı burada ve daha heyecanlı olamazdık. Fragman bize çok şey verdi ama yine de çok az şey biliyormuşuz gibi geliyor.

Çocukların lise hayatlarını (iyi şanslar!), Max’e ve onun görünürde havada asılı kalışını (ne!?), Hopper’ı Rusya’da canlı (wohoo!) gömleksiz bir Steve (teşekkürler, Netflix!).

Tüm ciddiyetle, en büyük paket, sezonun yeni canavarına göz atmamızdı. Ve kesinlikle uğraşmak isteyeceğiniz bir yaratık değil. Hawkins’teki arkadaşlarımız neyle yüzleşecek?

Stranger Things 4. sezonda Vecna ​​kimdir?

Bu harika gösterinin arkasındaki harika beyinler, Matt ve Ross Duffer (aka Duffer Brothers), Vecna’nın fragmanda gördüğümüz yeni büyük kötüden bahsettiğini doğruladı. Tahminimce Upside Down’ın “hükümeti” o. Kesinlikle öyle görünüyor. Ve Mind Flayer’ın kötü olduğunu düşündük!

IGN ile yaptığı röportajda Ross şunları söyledi:

Gerçekten yapmak istediğimiz başka bir şey de 1. Sezona geri dönmek ve aslında çoğunlukla pratik olarak yapabileceğimiz bir canavarı yapmak. Burada gördükleriniz %90 pratik [effects]. Vecna, sezon boyunca %90 pratiktir. Oyuncularımızın tepki gösterebileceği sette bir varlık istedik, oysa 3. Sezonda bir plaj topuna tepki veriyorlardı. Orada gerçekten çekebileceğimiz bir şey istedik ve bunun bu kötü adamı daha korkunç, daha gerçek ve somut kıldığını düşünüyorum ve insanların onu bu sezon görmesi için gerçekten heyecanlıyız.

Fragman çıktığında hayranlar şimdiden bu sezonun canavarının Vecna ​​olacağını tahmin etmişti. Hepimizin bildiği gibi, Hawkins çocukları Dungeons & Dragons’a kafayı takmış durumda ve oyunu seri boyunca gösterinin çok sayıdaki büyük kötülerine atıfta bulunmak için kullandılar.

Stranger Things, oyunun mitolojisinin bir kısmını gevşek bir şekilde takip ediyor, ancak bu iyi bir başlangıç ​​​​noktası ve bize ne bekleyeceğimiz konusunda bir fikir veriyor. Oyunda Vecna ​​en güçlü kötü karakterlerden biridir ve tanrılığa yükselir. Evet! Bunu yenmek daha da zor olabilir.

İyi haber şu ki, 4. sezon 2. bölümün adı “Vecna’s Curse” olduğundan dizinin karakterleri ele alması için çok fazla beklememiz gerekmiyor. Bu mantıklı çünkü dizinin temelleri erkenden oluşturması gerekiyor. Sizi bilmem ama, akıldan çıkmayan mavi gözlü bu canavar, şimdiye kadarkilerin en ürkütücüsü olabilir!

Vecna’nın Hawkins’i nasıl bir yıkıma uğratacağını düşünüyorsun? Yeni Upside Down kötü adam için heyecanlı mısınız? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin!

Stranger Things 4. sezon 1. bölüm 27 Mayıs’ta Netflix’te.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.