Esnaf Kefalet Kredisi Şartları, Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

10.04.2022
14
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Esnaf Kefalet Kredisi Şartları, Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaf kefalet kredisi nedir? Esnaf kefalet kredisinden kimler, hangi şartlarla yararlanabilir? Esnaf kefalet kredisi nasıl alınır? Esnaf kefalet kredisi ile ilgili soruları bu haberimizde ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Öncelikle esnaf kefalet kredisi, 1 yıldır esnaflık yapan vatandaşları kapsamaktadır. Esnaf kefalet kredisi için vatandaşlarımız çevrimiçi başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilir.

Esnaf Kefalet Kredisi Kimlere Verilir?

Esnaf kefalet kredisi, kişilerin gerekli şartları sağlaması halinde alabilecekleri yardım kredisidir. Gereklilikleri sağlayabilecek olan vatandaşlar öncelikle yazılı başvuru formunu ilgili birimlere iletmek zorundalar. İlgili birimler başvuran kişinin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol eder. Kişinin esnaf kefalet kredisi şartlarına uygun olması halinde kişiye verilecek kredi tutarı hesaplanır. Kişinin esnaf kefalet kredisini hak edip etmediği 15 gün içerisinde sonuçlandırılır ve başvuran kişiye bildirilir.

Esnaf Kefalet Kredisi Başvuru Süreci

Esnaf kefalet kredisine başvurmak için kişinin gerekli evrakları tamamlaması gerekmektedir. Hangi evrakların başvuruda gerektiğini sizin için derledik.

İşletme sahibinin kimlik kartı fotokopisi

İşletme adına vergi levhası fotokopisi

Esnaf kefalet odası kayıt belgesi

Esnaf sicil kayıt belgesi ve bu belgenin fotokopisi

Esnaf sicil günlük tasdiknamesi

Son 1 ay içinde çektirilmiş vesikalık fotoğraf

İkametgah

Yıllık ciro belgesi

Vergi dairesi mükellefiyet belgesi

Esnaf Kefalet Kredisi Hangi Meslekleri Kapsar?

Esnaf kefalet kredisi pek çok meslek grubunu kapsamaktadır. Bunlardan bazıları; bakkallar, büfeciler, kıraathane ve kafeterya işletmecileri, kuaförler, lokanta işletmecileri, terziler, butik işletmecileri, manavlar, taksiciler, otobüs şoförleri, kamyon şoförleri… Esnaf kefalet kredisi neredeyse tüm esnaflara verilmektedir.

esnaf

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.