Wednesday, Addams Ailesi Filmlerinin Devam Filmi mi, Öncesi mi?

06.12.2022
68
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Wednesday, Addams Ailesi Filmlerinin Devam Filmi mi, Öncesi mi?

Netflix’in ‘Wednesday’i, Gomez (Luis Guzmán) ve Morticia’nın ( Catherine Zeta-Jones ) en büyük çocuğu olan Wednesday Addams’ın (Jenna Ortega) hikayesini anlatıyor. Zeki ve marazi Wednesday, beş yılda sekiz normal okuldan geçtikten sonra olağanüstü yeteneklere sahip gençlerin eğitim gördüğü bir yatılı okul olan Nevermore Academy’ye gitmek zorunda kalır . Nevermore’da arkadaşlar edinir, bazı erkeklerle ilgilenmeye başlar ve kendini cani bir canavarın dahil olduğu bir gizemin merkezinde bulur.

“Wednesday”, Amerikalı karikatürist Charles Addams’ın yarattığı karakterlere dayanıyor. 1938’deki başlangıcından bu yana karakterler kitaplara, müziğe, tiyatroya, filmlere ve televizyona uyarlandı. Addams ailesiyle ilgili beş film yayınlandı, bunlardan ikisi canlı aksiyon – 1991’de ‘The Addams Family’ ve 1993’te ‘Addams Family Values’. Netflix dizisinin bu ikisinin devamı mı yoksa öncesi mi olduğunu merak ediyorsanız. filmler, sizi koruduk.

Wednesday bir devam filmi mi yoksa bir ön film mi?

Hayır, ‘Wednesday’ Addams ailesi filmlerinin ne devamı ne de ön filmi ama Charles’ Addams’ın parlak çalışmasına dayanan modern bir yan ürün. Dizi Tim Burton , Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yaratıldı . Millar ve Gough, yazı kredilerini Matt Lambert, April Blair, Kayla Alpert ve Addams ile paylaşıyor. Burton, Gandja Monteiro ve James Marshall’ın ikişer bölümün yönetmenliğini üstlendiği ilk sezonun sekiz bölümünün dördünü yönetti.

Kuşağının en büyük film yapımcılarından biri olan Burton, gotik fantezi ve korku türlerinin ustasıdır. 2010 yılında, Burton’ın Universal için bir stop-motion Addams Family filmi geliştirmesi gerekiyordu . Burton gerçekten ilgilense de, stüdyo bilgisayarla üretilmiş bir proje yaratmak istedi ve o kadar. Bu yüzden kendisine Netflix projesinde yer alma fırsatı geldiğinde yapımcı heyecanla kabul etti.

Burton, Empire dergisine “Bu [senaryoyu] okuduğumda, bana okulda nasıl hissettiğimi ve anne baban hakkında ne hissettiğini, bir insan olarak nasıl hissettiğini anlattı” dedi . Addams Ailesi’ne farklı bir gerçeklik kazandırdı. İlginç bir kombinasyondu.”

Proje, Burton’ın kendi okul günleri hakkında düşünmesine olanak sağladı. Burton, “1976’da bir lise balosuna gittim” dedi. “’Carrie’nin çıktığı yıldı. O baloda kendimi bir erkek Carrie gibi hissettim. Orada olma ama bunun bir parçası olmama hissini hissettim. Sen ne kadar gitmelerini istesen de onlar seni, o duyguları bırakmıyorlar.”

Burton’ın iki ortak yaratıcısı, onunla işbirliği yapmanın cennette yapılan bir eşleşme olduğunu düşündü. Gough, Gold Derby’ye “Elbette bize Tim’in televizyonu hiç bitirmediği söylendi,” dedi . “’Sormazsan cevap hayır’ dedik. Biz de senaryoyu okuyup beğenen temsilcisine gönderdik ve Tim’e gönderdik. Çalışmaya devam ettik, tamam onu ​​evrene fırlattık diye düşündük. Kelimenin tam anlamıyla dört gün sonra evren cevap verdi. Tim senaryoyu okudu. Onu sevdi.”

Wednesday’yı iki filmde oynayan aktris Christina Ricci , Neverwhere’de bir öğretmeni canlandıran Netflix dizisinin bir parçası. Gough, “Hepimiz onun dizide olmasını istedik,” dedi. Tim onunla ‘ Sleepy Hollow’da çalışmıştı . Miles ve ben o 90’ların filmlerini onurlandırmak istedik ve onu diziye alabilirsek bunun gerçekten harika olacağını düşündük. ‘Sarı Ceketliler ‘ yüzünden planlama açısından çılgıncaydı ve yine pandemide Romanya’dayız. Bunun daha önce anlatılmamış bir bölüm olmasına gerçekten bayılmıştı. Yine yaptığı şeyin bir versiyonunu izlemiyordu. İçine atladığında, gösteriye her zaman umduğunuz onay damgasını vurdu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.