İBB Ramazan Kolisi Yardımı Nasıl Alınır

10.04.2022
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
İBB Ramazan Kolisi Yardımı Nasıl Alınır

İstanbul Belediyesi ihtiyaç duyan vatandaşlara ramazan kolisi yardımında bulunacağını duyurdu. İBB ramazan kolisi yardımının amacı, ramazanda ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmak. Temel ihtiyaçlara ulaşmakta zorluk çeken ailelere İBB tarafından ramazan kolisi yardımı yapılacak.

İBB Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu 

İBB Ramazan kolisi yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapması için öncelikle mahalle muhtarları ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Telefon yolu ile de başvuru yapmak mümkündür. ALO 153’ü arayarak İBB Ramazan kolisi yardımı için başvuruda bulunulabilir.

İBB Ramazan Kolisi Yardım Şartları

İBB Ramazan kolisi yardımından yararlanabilmek için birtakım şartlar belirlenmiştir. Öncelikle ailede yalnızca bir kişinin başvuru yapması yeterli olacaktır. Bu yardım kapsamında tüm aile bu yardımdan yararlanabilmektedir. Bu süreçte ailenin ihtiyaç sahibi olup olmadığı gerekli birimlerce araştırılır. Gerek görüldüğü takdirde aileyi ziyarete gitme kararı da verilebilir. Temel şart ailenin ihtiyaç sahibi olması, aylık gelirinin düşük olması gerektiğidir.

ramazan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.