Sihirbaz (The Illusionist) filmi konusu, oyuncuları ve karakterleri kimler? Sihirbaz nerede çekildi?

09.05.2022
16
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sihirbaz (The Illusionist) filmi konusu, oyuncuları ve karakterleri kimler? Sihirbaz nerede çekildi?

Bu akşam Beyaz TV ekranlarda izleyicisi ile buluşacak olan Sihirbaz (The Illusionist) , Neil Burger tarafından yazıp yönetilen ve Edward Norton , Paul Giamatti ve Jessica Biel’in başrol oynadığı 2006 Amerikan romantik gizem filmidir . Steven Millhauser’ın “Eisenheim the Illusionist” adlı kısa öyküsüne dayanmaktadır. Film, yüzyılın başında Viyana’da bir sihirbaz olan Eisenheim’ın, sosyal konumunun çok üzerinde bir kadın olan çocukluk aşkıyla yeniden bir araya gelmesinin hikayesini anlatıyor. Film ayrıca Mayerling olayının kurgusal bir versiyonunu da tasvir ediyor . Sihirbaz (The Illusionist) filmi konusu nedir? Sihirbaz oyuncuları ve karakterleri kimler? Sihirbaz (The Illusionist) nerede çekildi?

Sihirbaz (The Illusionist) filmi konusu nedir?

Viyana , Avusturya-Macaristan , 1889 , Eisenheim adında bir sihirbaz, büyücülük içeren bir sihirbazlık gösterisi sırasında Viyana Polisi Başmüfettişi Walter Uhl tarafından tutuklandı . Daha sonra Uhl, Eisenheim’ın yaşam öyküsünü Veliaht Prens Leopold’a anlatır.

Sihirbaz oyuncuları ve karakterleri kimler?

  • Edward Norton , İllüzyonist Eisenheim / Eduard Abramovich rolünde
  • Aaron Johnson , Genç Eduard Abramovich rolünde
  • Paul Giamatti Başmüfettiş Walter Uhl olarak
  • Düşes Sophie Von Teschen olarak Jessica Biel
  • Eleanor Tomlinson , Genç Sophie Von Teschen rolünde
  • Rufus Sewell Veliaht Prens Leopold olarak
  • Eddie Marsan – Josef Fischer, Eisenheim’ın Menajeri
  • Jake Wood Jurka olarak
  • Tom Fisher Willgut olarak

Sihirbaz (The Illusionist) nerede çekildi?

Film Avusturya’da geçse de, çoğunlukla Çekya’da çekildi . Viyana şehri filmde Tábor ve Prag tarafından temsil edilirken, Eisenheim’ın çocukluk köyünde geçen sahneler Český Krumlov’da çekildi . Veliaht Prens’in kalesi aslında Konopiště’nin ( Benešov yakınlarında bulunur ) tarihi kalesidir, eskiden Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand’ın evidir . Leopold’un Viyana sarayının ( Hofburg ) ön kapıları aslında Prag Kalesi’nin ön kapılarıydı . Diğer tüm çekimler Prag’daki Barrandov Stüdyolarında yapıldı.

Sihirbaz (The Illusionist) fragmanı izle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.