Mehmet Fatih Çıtlak kimdir? Kanal D Sahur Vakti sunucusu M. Fatih Çıtlak kaç yaşında ve nereli?

12.04.2022
13
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Mehmet Fatih Çıtlak kimdir? Kanal D Sahur Vakti sunucusu M. Fatih Çıtlak kaç yaşında ve nereli?

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Mehmet Fatih Çıtlak Hoca’nın hangi kanalda program ve sohbet yapacağı merak konusu oldu. Ünlü hocalardan Sohbetlerini izleyicilerin ilgi ile izlediği Mehmet Fatih kimdir nerelidir? Mehmet Fatih Çıtlak nerede program yapıyor? Fatih Çıtlak mesleği nedir? Fatih Çıtlak nerede sohbet veriyor? M.Fatih Çıtlak hangi cemaatten M.Fatih Çıtlak eşi M.Fatih Çıtlak yorumları Fatih Çıtlak kızı Fatih Çıtlak kimdir Mehmet Fatih Çıtlak nereli? soruların cevabı haberimizde…

Mehmet Fatih kimdir, nerelidir?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini İstanbul’un en eski ve köklü Fatih İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde öğrenim görürken Arapça ve İslâmî ilimlerin tahsilinde bulundu. Mehmet Fatih Çıtlak esas eğitimini rahle-i tedrisinde ve sohbet halkalarında bulunduğu kıymetli hoca efendilerden aldı.

Mehmet Fatih Çıtlak, Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda konuk sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyona katıldı. Tasavvuf ve İslâm tarihi üzerine uzun senelerdir özel radyolarda programlar yapmıştır. Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

mehmet fatih citlak

Fatih Çıtlak nerede sohbet veriyor? sorusunun cevabı; İslâm medeniyetinin önemli eserlerinden istifade ederek özel sohbet halkalarında tefsir, siyer ve tasavvuf konulu sohbetler veren Mehmed Fatih Çıtlak, tasavvuf düşüncesini konu edinen birçok konferans, sempozyum ve panele de konuşmacı olarak katılmaktadır. Bilhassa Pendik Belediyesinin organize ettiği Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Mesnevî sohbetleri Cumhuriyet tarihinde yerel yönetimlerce düzenlenen katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel etkinlik olarak tarihe geçmiştir.

İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine iştirak eden Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazmaktadır. Mehmed Fatih Çıtlak, evlidir ve birbirinden kıymetli üç kızı vardır.

Mehmet Fatih Çıtlak nerede program yapıyor?

Ramazan ayı ve diğer zamanlarda sohbetleri en çok izlenen hocalardan olan Mehmet Fatih Çıtlak, 2022 yılında Ramazan ayının başlamasıyla Kanal D ekranlarında Sahur Vakti programını sunmaktadır. Ramazan ayı boyunca her gece saat 03.00’te, izleyenlerden gelen soruları yanıtlarken, program boyunca Ramazan ayının ruhuna uygun içerikleri de seyirciyle buluşturuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.