Klaus Hargreeves’in The Umbrella Academy’deki gücü nedir?

27.06.2022
55
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Klaus Hargreeves’in The Umbrella Academy’deki gücü nedir?

Hargreeves kardeşlerin ve The Umbrella Academy’nin “ruhsal olanı” olarak tanımlanan Klaus Hargreeves’in (Robert Sheehan), ölüm ve boşluk etrafında dönen çeşitli güçleri ve yetenekleri vardır. The Umbrella Academy 3. sezonda, Klaus nihayet beklenmedik bir kaynaktan gelen şaşırtıcı bir yardımla yetenekleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlar.

The Umbrella Academy 3. sezon için spoiler geliyor

Üçüncü sezonda, Reginald Hargreeves’in (Colm Feore) yeni, alternatif zaman çizelgesi versiyonu, oğluna güçlerini, yani ölümsüzlüğünü nasıl kontrol edeceğini öğrenmesinde yardımcı olmayı seçer. Gösteri, önceki sezonlarda Klaus’un ölümsüzlüğünü güçlü bir şekilde ima etti, ancak son bölümlerde bunu gerçekten derinlemesine inceliyor ve şüphesiz Klaus’un ölümsüz olduğunu ve zaten birçok kez ölüp geri döndüğünü doğruluyor.

Ama Klaus’un yetkilerinin kapsamı nedir?

Klaus Hargreeves’in The Umbrella Academy’deki gücü nedir?

Klaus ölülerle iletişim kurabilir. Ancak, o bir çocukken, Reginald onu bir grup hayaletle birlikte bir mahzende kilitledi, bu yüzden ölümsüzlerden korktuğu için yeteneklerini kullanmakta her zaman daha tereddüt etti. Tutarlı bir şekilde iletişim kurduğunu gördüğümüz tek hayalet, kardeşi Ben Hargreeves (Justin H. Min). Ancak Reginald her zaman Klaus’un gerçek potansiyelinin farkında olmadığını öne sürdü.

Sadece ruhlarla bir medyum gibi konuşabilmesi değil, aynı zamanda Klaus’un ruhları da çağırabilmesidir. Bunu Reginald ile yaptı ve bunu farklı koşullarda diğer hayaletlerle yaptığını, onları savaşın ortasında ya da başka bir şekilde ona yardım etmeleri için çağırdığını gördük. İkinci sezonda Klaus, Ben ile daha fiziksel bir kapasitede etkileşime girmeye başlar, hatta Ben’in kısa büyüler için vücuduna sahip olmasına izin verir.

Üçüncü sezon, Klaus’un ölümsüzlüğünün derinliklerine iniyor. Stanley (Javon “Wanna” Walton), White Buffalo Suite’te yanlışlıkla Klaus’u zıpkın tabancasıyla öldürdükten sonra Klaus, annesinin ruhuyla tanıştığı boşlukta bulur. Daha sonra, o ve Reginald, Klaus’un nasıl daha hızlı ölebileceğini ve hayata dönebileceğini anlamaya çalışırlar ve nihayetinde Klaus’a ölümden birkaç dakika sonra kendini nasıl başarılı bir şekilde dirilteceğini öğretirler. Klaus’un geçmişten gelen ölümle ilgili “fırçalarının” çoğunun aslında onun ölmesi ve hayata geri dönmesi olduğunu öğreniyoruz.

Klaus’un güçlerindeki artan ustalığı, The Umbrella Academy 3. sezonunun sonunda Luther’in ruhu (Tom Hopper) için güvenli bir yer yarattığında ve kardeşlerine yardım etmek için boşluktan Hotel Oblivion’a gittiğinde gösterilir.

The Umbrella Academy 3. sezon şimdi Netflix’te yayınlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.