Keep Breathing gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?

30.07.2022
47
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Keep Breathing gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?

Ne zaman aşırı bir durumda hayatta kalma hakkında yeni bir dizi çıksa, benzer bir durumda olsaydınız nasıl bir yol alacağınızı merak etmenin insan doğası olduğunu düşünüyorum. Netflix’in en yeni orijinal dizisi Keep Breathing, Melissa Barrera’nın Kanada’nın vahşi doğasında mahsur kalan yalnız bir kurtulan olarak oynadığı bir hayatta kalma dramasıdır. Bu hikayenin gerçekten yaşanmış bir şeye dayanıp dayanmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Uçmak, binlerce insan için yaygın bir korkudur ve bu gösteri, yukarıda bahsedilen hayatta kalma durumuyla sonuçlanan bir uçak kazasının temeli olduğundan, bu korkulardan kurtulmanıza pek yardımcı olmayabilir. Uçak kazaları çok gerçek ve trajik bir olay olsa da, televizyon ve filmlerin inandıracağından çok daha az sıklıkta oluyorlar.

Yine de, bunun gibi yeni şovlar, Yellowjackets veya hatta Lost gibi bir şey ilk çıktığında, insanlar bu hikayelere ilham vermiş olabilecek gerçek yaşam durumlarını merak etmeye başladılar.

Keep Breathing gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?

Bildiğimiz kadarıyla, dizi belirli bir gerçek hikayeye dayanmıyor. Bu, yazarların tarihteki gerçek bir olaydan ilham almadıkları anlamına gelmez, ancak bu gösterinin senaryolarını yazmak için belirli bir olay kullanmadılar. Ayrıca bir kitaba dayanmıyor ve şovun yaratıcıları Martin Gero ve Brendan Gall’den orijinal bir fikir gibi görünüyor.

Gerçek hayatta çoğu zaman, uçak kazaları meydana geldiğinde, hayatta kalanlar varsa, genellikle teknoloji sayesinde oldukça hızlı bir şekilde kurtarılırlar. Bu, dizide meydana gelen durumun imkansız veya tamamen olasılık alanının dışında olduğu anlamına gelmez, ancak en azından telefonunuzu kullanamayacağınız veya uçağın ulaşamayacağı bir yerde sıkışıp kalmanız pek olası değildir. radar ve diğer entegre bileşenler sayesinde izlenir.

Netflix’te Keep Breathing’i izlemeyi planlıyor musunuz? Sınırlı dizinin altı bölümünün tamamı 28 Temmuz’da yayınlanmaya başlıyor.

Netflix’in Keep Breathing filmi nerede çekildi?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.