Eleven, Stranger Things 4. sezon 1. bölümde güçlerini geri alıyor mu?

28.05.2022
52
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Eleven, Stranger Things 4. sezon 1. bölümde güçlerini geri alıyor mu?

*Stranger Things 4. sezon 5-7. bölümlerden ÖNEMLİ SPOILER!

Stranger Things 4. sezon çıkış günü ve daha heyecanlı olamazdık! Cuma sabahının çok erken saatleri hepimizin beklediği saatlerdi. Eleven ve Hawkins çetesinin geri kalanı geri döndü ve şimdi yeni bir meydan okumayla karşı karşıya!

Çoğunuzun bildiği gibi, dokuz bölümlük sezon iki bölüme ayrıldı. Bu yüzden Netflix hesaplarınızda sadece yedi bölüm var. Kalan son iki bölüm 1 Temmuz Cuma günü yayınlanacak.

1. ciltte çok şey oldu. İyileşmek için biraz zamana ihtiyacımız var gibi ama daha fazlası için çok hevesliyiz! Ve merak ettiğimiz sorulardan biri, El’in bu ilk bölümde güçlerini geri alıp almadığı.

Bir uyarı daha! Aşağıdaki 5-7. bölümler için büyük spoiler.

Eleven güçlerini geri alıyor mu?

1. cildin sonunda El, güçlerini tam olarak geri almaz. Ama geri döndükleri bir anımız var, bu da ona ve bize onların hâlâ orada olduklarını ummamızı sağlıyor. “Nina Projesi”nin 5. bölümünün sonunda, küçük kahramanımız Sam Owens’ın yeraltı laboratuvarından kaçmaya çalışır. Muhafızlar ona uzanırken, onları geri püskürten ani bir enerji patlaması yaşar. Yani güçleri hala orada! Ama tam olarak dönmediler.

Altıncı bölüm olan “Dalış”ta, Dr. Brenner (aka Papa), El’e Starcourt Savaşı’nda Mind Flayer’ı yenerken çektiği acının birinin felç geçirmesine benzer olduğunu açıklıyor. Beyindeki sinyaller karışır. The Mind Flayer ile dövüştüğünde başına gelenin bu olduğunu düşünüyor. Ve travmatik anıları kurtarmanın ve onları yeniden deneyimlemenin, onun tüm güçlerini geri kazanmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Eleven, 2. ciltte güçlerini geri alacak mı?

7. bölümün son sahnesine geldiğimizde, Rainbow Room’da tam olarak ne olduğunu keşfediyoruz. Diğer tüm çocukları ve Hawkins Laboratuvarı gardiyanlarını öldüren Eleven değildi. Laboratuvarda çalışan Peter Ballard’dı.

Aka Bir. Aka Henry Creel (Victor’un oğlu). Aka Vecna. Ne!? Biliyorum! Ve onu Upside Down’a gönderen ve temelde onu bugünkü canavara dönüştüren Eleven’dı. Ne bir komplo bükümü!

O ve izleyiciler bunu anladığı anda, elbette bölüm sona eriyor! Şimdi ise sonrasını görmek için 8. ve 9. bölümlerin çıkmasını beklememiz gerekiyor. Bu bastırılmış hatıralar yüzeye çıktığından, bu onun güçlerini geri kazanmasının son adımı mıydı? Bekleyip görmemiz gerekecek! Ama bir tahminde bulunmam gerekirse, güçlerini geri kazanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Stranger Things 4. sezon 1. cilt şimdi Netflix’te yayında!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.