Blonde: Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile gerçekten bir “grup” içinde miydi?

08.10.2022
36
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Blonde: Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile gerçekten bir “grup” içinde miydi?

Blonde: Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile gerçekten bir “grup” içinde miydi? Bekleyiş nihayet sona erdi. Blonde şimdi Netflix’te yayın yapıyor ve beklendiği gibi herkesin konuştuğu şey bu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. arasında sözde bir “üçlü ilişki”, drama filminde tasvir edildikten sonra tartışma konusu oluyor. Ama Marilyn Monroe iki oyuncuyla gerçekten üçlü bir ilişki içinde miydi? Bu soruyu hemen aşağıda yanıtladık.

Blonde, Andrew Dominik’in yazıp yönettiği bir film. Joyce Carol Oates’in aynı adlı çok satan biyografik kurgu kitabının bir film uyarlamasıdır. Blonde’un hiçbir şekilde bir biyografik film olmadığını belirtmek önemlidir. Bunun yerine, dünyanın en ünlü seks sembollerinden ve popüler kültür ikonlarından birinin kurgusal bir anlatımı. Ancak, hikayeyi anlatmak için gerçek ve kurguyu bir araya getiriyor. Filmin bir kısmı tamamen kurgu olsa da, diğer kısımları gerçek olaylardan, insanlardan ve söylentilerden ilham alıyor.

Marilyn Monroe’nun Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile gerçekten üçlü bir ilişkisi var mıydı, yoksa bu film için mi uydurulmuş? İşte bildiklerimiz.

Önümüzdeki Blonde’tan spoiler!

Blonde: Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile bir grupta mıydı?

Hayır, Marilyn Monroe, Cass Chaplin Jr. ve Eddy G. Robinson Jr. ile üçlü bir ilişkiye girmedi. TIME’a göre, Monroe’nun iki aktörle birlikte olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Filmde gösterilenler tamamen uydurulmuştur.

Drama filminde Monroe, Chaplin ve Robinson ile oyunculuk dersinde tanıştıktan sonra bir grubun parçası olur. İlişkileri yakında kasabanın konuşması haline gelir ve Monroe’nun yetenek ajansı onu sona erdirmesi için bile zorlar. Ancak Monroe hamile kalıp kürtaj yaptırana kadar ilişki bitmez.

Oyuncular arasında hiçbir zaman üç yönlü bir ilişki olmamasına rağmen, Monroe ve Chaplin’in kısa süreli bir ilişki yaşadıklarına inanılıyor. Bu olaya Chaplin’in 1960 otobiyografisinde, Babam Charlie Chaplin’de atıfta bulunulmuştur. Ayrıca Pulitzer Ödülü Finalisti Anthony Summers’ın Goddess: The Secret Lives of Marilyn Monroe adlı kitabında da bahsedilmiştir. Summers kitabında, Chaplin’in 1947’de Monroe’yu öğle yemeği için evine getirdiğinde ailesiyle tanıştırmasını ayrıntılarıyla anlatıyor.

RadioTimes tarafından bildirildiği üzere Summers’ın kitabında ayrıca Monroe’nun Robinson ile Chaplin aracılığıyla tanıştığından ve Monroe’nun Chaplin ile olan ilişkisinin sona ermesinden sonra bir ilişkiye başladıklarından bahsediliyor. Ancak, ilişki uzun sürmedi ve Monroe ve Robinson arkadaş olmaya karar verdiler. Monroe ayrıca Chaplin ile arkadaş kaldı.

Monroe hem Chaplin hem de Robinson ile arkadaş kalsa da, üçünün bir ménage à trois düzenlemesine dahil olduğuna dair hala bir kanıt yok.

Blonde, Netflix’te yayın yapmak için kullanılabilir.

Aşağıda kontrol etmek için daha fazla Marilyn Monroe içeriği var:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.