2023’te iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan 5 Netflix dizisi

04.02.2023
12
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
2023’te iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan 5 Netflix dizisi

Artık 2022 gelip geçtiğine göre, yepyeni bir Netflix şovları yılına gidiyoruz. Yeni yılla birlikte en iyi Netflix şovlarından bazılarının ve yeni dizilerin geri dönüşü geliyor. Ancak ne yazık ki, yılın başlangıcı bazı hayranlar için buruk geçecek gibi görünüyor. Flama tarafından daha fazla iptal edildiğini duyuyor olabiliriz. Bu öyle bir kabus ki…

Geçen yıl boyunca yayıncıların tonlarca Netflix şovunu baltaladığını gördük. Another Life, Gentefied, Archive 81, Raising Dion, Pretty Smart, Space Force, First Kill, Resident Evil, Fate: The Winx Saga, The Imperfects ve Partner Track’ten bahsediyorum. Cidden, Netflix hiç vakit kaybetmedi.

Ancak, her şey kötü olmadı. Stranger Things, Emily in Paris, Never Have I Ever, Love is Blind, Sweet Magnolias, Heartstopper, The Lincoln Lawyer, The Umbrella Academy, The Sandman ve daha fazlası gibi şovların yenilendiğini gördük.

Bazı Netflix dizilerinin kaderi 2023’ün başına kadar belirlenirken, diğerleri henüz yenilenmedi veya iptal edilmedi. Yıl boyunca daha fazla dizi prömiyer yaptıkça, bu, daha fazla Netflix dizisinin 2023’te sona erme riskiyle karşı karşıya olduğu anlamına geliyor. Hangi dizilerin Netflix tarafından iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu merak ediyor musunuz? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Netflix, 2023’te yayından kaldırılma riskiyle karşı karşıya

Bahsedeceğim Netflix başlığının pek çok kişiyi üzeceğini biliyorum ama bu dizinin de The Baby-Sitters Club ve Q-Force gibi daha önce iptal edilen dizilerle aynı kaderi paylaşması muhtemel. Bunu söylemekten nefret ediyorum ama Lockwood & Co….

Lockwood & Co.

27 Ocak’ta Netflix, Lockwood & Co. ile birlikte Jonathan Stroud’un aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bilimkurgu/fantastik türündeki en yeni genç yetişkin dizisini yayınladı. Bridgerton mezunu Ruby Stokes, Londra’da geceleri ruhları yakalayan bir grup genç hayalet avcısını konu alan dizide rol alıyor.

Birinci sınıf dizisi, Netflix’teki en iyi 10 dizi sıralamasında üst basamaklara ulaşmış olsa da, böyle bir sıralamada yer almak, bir yenileme yapmak için yeterli değil. Lockwood & Co.’nun yatırıma değdiğini kanıtlamak için piyasaya sürüldüğü ilk ay içinde süper iyi performans göstermesi gerekecek. Aynı şekilde, tamamlanma oranları Netflix için giderek daha önemli hale geldi ve bu (umarız) sekiz bölümlük dizi için bir sorun olmamalı.

Geçtiğimiz birkaç ayda Netflix, insanların genellikle izleyicilikle ilgili açıklanamayan nedenlerle sevdiği şovları iptal ettiği için hak ettiği bir eleştiri aldı. Bugünlerde bir şovun olasılıklara meydan okuyacağına güvenmek giderek daha zor hale geliyor. Lockwood & Co., YA türündeki şovların gidişatını değiştiren kişi olabilir mi?

Bakın, kimse Lockwood & Co.’nun kendisinden önceki pek çok Netflix şovu gibi sadece bir sezon sonra iptal edilmesini istemiyor ve biz de iptal edildiğini görmek istemiyoruz. Ancak Netflix, son zamanlarda pek çok genç yetişkin dizisini ve tutkulu takipçilere sahip pek çok yetersiz diziyi iptal ediyor. Dizi hala yenilenebilir, ancak her şeyi göz önünde bulundurarak dizinin şu anda baltalanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz.

DURUM: Söylemek için çok erken

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.