Yakamoz S245 Uyarlama mı? Yakamoz S245 hangi kitaptan diziden uyarlandı?

20.11.2022
80
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Yakamoz S245 Uyarlama mı? Yakamoz S245 hangi kitaptan diziden uyarlandı?

Yakamoz S-245 Uyarlama mı? Netflix’te 20 Nisan’da başlayan Yakamoz S-245 dizisi hangi kitaptan uyarlandı? Yakamoz S-245 hangi diziden uyarlandı? Yakamoz S245 into the night dizisinin devamı mı? Yakamoz S-245 ten önce Into The Night izlemeli miyim? Yakamoz S-245 dizisi Uyarlama mı? Yakamoz S-245 izlemeden önce gelin biraz dizinin kökenine göz atalım: Yakamoz S-245 hangi yabancı diziden? Yakamoz S-245 hangi filmden alıntı? Yakamoz S-245 hangi diziyle bağlanıyor? Yakamoz S-245 hangi dizinin devami?

Yakamoz S245 Uyarlama mı?

Netflix’in merakla beklenilen dizisi Yakamoz S245 uyarlama mı diye çok merak ediliyor. Yakamoz S245 uyarlama mı diyenler için hemen belirtelim: Dizimiz bir kitaptan uyarlama. Hatta aynı kitaptan yola çıkılarak çekilmiş bir dizi de mevcut. Kıvanç Tatlıtuğ o dizinin de final bölümünde karşımıza çıkmıştı. Haydi kitaba ve diziye yakından bakalım:

Yakamoz S245 uyarlama mı? Yakamoz S245 hangi kitaptan uyarlandı?

Denizaltında geçen hikayemiz The Old Axolotl isimli kitaptan uyarlandı. Yakamoz S245 uyarlama olarak bir kitaptan esinlenildi. Jacek Dukaj tarafından yazılmış post apokaliptik bilim kurgu kitabından uyarlanan Yakamoz S245, aslında bu kitaptan uyarlanan ikinci dizi. Daha önce yine Netflix’te yayınlanan Into The Night isimli dizi de ayrı romandan uyarlandı.

Yakamoz S-245 Into The Night ilişkisi

Netflix’in Yakamoz S245 ve Into The night dizileri aynı kitaptan uyarlandı. Hatta Yakamoz S-245, Into The Night dizisinin devamı niteliğinde.

Into The Night dizisi bizdeki denizaltının yerine bir uçakta geçiyor. Brüksel’den kalkmak üzere olan bir yolcu uçağını İtalyan bir subay kaçırıyor. Silah zoruyla uçağa binen subay, uçaktakileri rehin alır. Pilota batıya doğru uçması gerektiğini söyler. Uçağı kaçıran kişiye göre güneş doğarken herkes ölecektir. Uçaktakiler her rehin alınmaktan kurtulmaya çalışırken diğer yandan da bu güneş hikayesinin doğruluğunu öğrenmeye çalışmaktadırlar.

Yakamoz S-245 ten önce Into The Night izlemeli miyim?

Eğer konuyu bir bütün olarak anlamak isterseniz, hikayenin başlangıcı olan Into The Night dizisine göz atmanızda fayda var. Yakamoz S-245 dizisi için Into The Night evreninin devam dizisi şeklinde yorum ypabiliriz.

Yakamoz S-245 Oyuncuları kimler?

Netflix’in yeni dizisi Yakamoz S245‘in başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu ve gerilim sevenler için hayatta kalma dizisi ile distopya dizisi tadında keyifli bir dizi başlıyor. Ekibimizin içinde kaldığı denizaltı Yakamoz S-245, güneş ışıklarının dünyayı mahvetmesi üzerine Nuh’un gemisi gibi hayatta son kalanları taşıyor. Sizler için Yakamoz S-245 dizisi oyuncu kadrosu ve karakterlerini tanıtmak istedik:

» Yakamoz S-245 Oyuncuları ve karakterleri (Resimli)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.