Yaşamak İçin Oyna 2: Devam Filmi Olacak mı?

02.05.2022
264
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Yaşamak İçin Oyna 2: Devam Filmi Olacak mı?

‘Yaşamak İçin Oyna’, ‘CURS>R’ olarak bilinen bir retro video oyunu oynamaya başladıktan sonra kendini bir dizi tehlikeli ve çarpık senaryoda bulan genç bir kız olan Kayla’yı takip eden bir korku filmi. Başlangıçta, oyunun 125.000$’lık ödül parasını talep etmeyi uman Kayla, çok geçmeden paradan çok daha büyük bir şeyin tehlikede olduğunu öğrenir.

İlk çıkış yapan Toby Meakins tarafından yönetilen film, birçok soruyu cevapsız bırakarak belirsiz bir notla bitiyor. Bu nedenle, izleyiciler Kayla’nın hikayesini sürdüren ikinci bir bölüm olup olmayacağını merak ediyor olmalı. ‘Seç ya da Öl 2’nin beklentileri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bilmeniz gereken her şey burada!

Yaşamak İçin Oyna Çıkış Tarihi

‘Yaşamak İçin Oyna’ 15 Nisan 2022’de Netflix tarafından yayınlandı. Film, performanslarına ve iddialı hikayesine yönelik övgülerle eleştirmenlerden karışık bir resepsiyon aldı. Ancak, bazıları yazımı ve genel yürütmeyi eleştirdi.

Devam filmiyle ilgili olarak, filmin yapımcıları ve Netflix henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak, filmin açık sonu göz önüne alındığında, yapımcılar başka bir taksit için kapıyı açık bırakmış gibi görünüyor. Bu nedenle, film izleyiciler arasında popüler olduğunu kanıtlarsa ve Netflix’in izleyici beklentilerini aşarsa, devam filmi için yeşil ışık yakılabilir. Önümüzdeki aylarda ikinci bir bölüm gerçekten duyurulursa, üretimin tamamlanması yaklaşık bir buçuk yıl sürebilir. Bu nedenle izleyiciler ekranlarımızda ‘Yaşamak İçin Oyna’yı görmeyi umabilirler. bazen 2024en erken.

Yaşamak İçin Oyna Devam Filmi Oyuncular: İçinde kimler olabilir?

‘Yaşamak İçin Oyna’ filminde, video oyunları ve bilgisayar programcılığıyla ilgilenen iki arkadaş olan Kayla ve Isaac olarak başrollerde Iola Evans ve Asa Butterfield yer alıyor. Eddie Marsan Hal rolünü üstleniyor, Kate Fleetwood ise Laura olarak görünüyor. Ryan Gage (Lance), Angela Griffin (Thea) ve Joe Bolland (Beck) yardımcı rollerde yer alıyor. Robert Englund, ‘CURS>R’nin anlatıcılığını yapıyor.

İlk filmin sonu göz önüne alındığında, Evans ve Boland’ın olası bir devam filminde rollerini tekrarlamaları muhtemel. Karakterinin ölümüne rağmen, Butterfield, filmin hikayesine bağlı olarak geri dönüşler veya başka şekillerde ikinci taksit için geri dönebilir. Öte yandan, Marsan ve Gage’in karakterlerinin ölümü hikayelerinin sonunu işaret ettiği için geri dönmeleri pek olası değil. Bu arada, Griffin ve Fleetwood rollerini tekrarlayabilirler ve Englund muhtemelen ‘CURS>R’nin anlatıcısı olarak devam edecek. Devam filmi için oyuncu kadrosu arasında bazı yeni yüzler de görmemiz muhtemel.

Yaşamak İçin Oyna Devam Filmi Konusu: Ne hakkında olabilir?

‘Yaşamak İçin Oyna’yı sonunda Kayla oyunu fetheder ve büyük ödülü alır. Ancak, para yerine, oyunun koduna gömülü lanetli sembollere erişim kazanır. Böylece Kayla bir kürtçeye dönüşür. Oyunun geliştiricisi Beck’ten bir telefon alır ve Beck, birlikte çalışmalarını teklif eder. Film, Kayla’nın ‘CURS>R’yi yalnızca neden olduğu acıyı hak eden insanlarda kullanmaya karar vermesiyle sona erer.

Potansiyel bir ‘Yaşamak İçin Oyna 2’, toplumu etkilemek için lanetli sembollerin güçlerini kullanırken Kayla ve Beck’i takip edebilir. Beck ve oyunun felsefesi, gerçeklikten memnuniyetsizliğe işaret ediyor. Bu nedenle Kayla ile birlikte lanetli sembolleri kullanarak gerçekliği yeniden yazmak için birlikte çalışabilirdi. Oyun, Beck’in ana planının yalnızca bir parçası gibi görünüyor ve muhtemelen ikinci bölümde onun gerçek motivasyonları hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. ‘CURS>R’ kavramı ve lanetli sembollerin kökenleri hakkında daha fazla şey ortaya çıkarılabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.