Duygusal ‘Yüzücüler’ filmi Netflix ve Sinemalarda!

24.11.2022
49
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Duygusal ‘Yüzücüler’ filmi Netflix ve Sinemalarda!

Yüzün gözyaşları içinde mi yoksa Mardini kardeşler gibi olimpik havuza mı daldın? 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak dünya prömiyeri öncesinde ekranlarımıza geri dönen The Swimmers’ın duygusal teaser fragmanını izledikten sonra kendinize soracağınız soru bu .

Yüzücüler , ailelerinin olimpik yüzme hayallerini gerçekleştirmek için akıl almaz engellerin üstesinden gelmeye çalışan Suriyeli mülteci Yusra ve Sarah Mardini’yi konu alıyor. Fragman, Nathalie Issa ve Manal Issa’nın oynadığı kız kardeşleri, “Bulletproof” un bir versiyonu oynamaya başlarken dalgalı suların ortasında tekleyen bir şişme botta mahsur kaldığını gösteriyor. Kızlar birbirlerinin elini tutar ve bir şey açıktır: Yusra ve Sarah sadece birbirlerine sahiptir.

Teaser devam ederken, köken hikayelerini görüyoruz – sevdikleriyle kutlama yapıyorlar ve hayatları defalarca savaşla paramparça olan aile üyeleriyle vakit geçiriyorlar. Ancak Yusra ve Sarah’nın ortak yüzme sevgisi onları birbirine bağlar. Kız kardeşleri 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak için her şeyi riske atmaya iten de işte bu tutku.

Bu ilk bakış, ikilinin izleyicilerine ve hayranlarına, onları yok etmekle tehdit eden pek çok üzücü tehlikeye rağmen, Mardinlilerin fedakarlığının ve bağlılığının kahramanca boyutunu gösteriyor.

The Swimmers 23 Kasım Çarşamba günü seçkin sinemalarda ve Netflix’te başlıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.